شرکت آرگون

شرکت آرگون سازنده ی ایمپلنت دندانی در شهر بینگن ام راین کشور آلمان می باشد. تمامی محصولات ما در کشور آلمان طراحی و ساخته می شوند. شرکت آرگون هرساله دوره های آموزشی و سمپوزیوم های متعددی را با حضور سخنرانان مشهور جهان برگزار می نماید.

اصل Konus

این اصل که به منزله اعلامیه استقلال این شرکت می باشد ثابت می کند که اندازه ایمپلنت تمامی ماجرا نیست. این خصوصیت، شرکت آرگون را از سایر شرکت های سازنده ایمپلنت متمایز می سازد. در واقع شرکت آرگون از جمله پیشگامان معرفی کانکشن مخروطی و این موضوع یکی از سیاست های مهم شرکت ما در طی 15 سال گذشته بوده است.

ساخت آلمان

ما ایده های خاصی در تولید و توسعه محصولات خود داریم. به علاوه محصولاتی بسیار با کیفیت را با قیمتی بسیار مناسب ارائه می کنیم. ما اصل Konus را به عنوان مسئولیتی خطیر در برابر بیماران و مشتریان خود، رعایت می کنیم. ما یکی از بهترین شرکت های سازنده ایمپلنت در جهان هستیم و از رقبای خود در این زمینه ترسی نداریم.

اصل پرسپکتیو

در سالهای آینده تغییرات زیادی در کلیات اصل Konus بوجود خواهد آمد. این بدان معناست که استانداردهای ما در آینده در بالاترین حد ممکن باقی خواهد ماند. ما علاوه بر آنکه کیفیتی را تاکنون خود را با آن به همگان ثابت کرده ایم حفظ خواهیم کرد. با نوآوری های خود، همه را شگفت زده می سازیم. نگاه رو به جلو و عملکرد ما، موقعیت مان را در میان بهترین سازندگان ایمپلنت حفظ کرده و آخرین تکنولوژی  روز دنیا را برای مشتریانمان فراهم می کند. ایمپلنت K3Pro آخرین و جامع ترین ایمپلنت دنیا تاکنون می باشد. با آنجه که ما انجام می دهیم، این مساله همواره به عنوان یک حقیقت باقی خواهد ماند که با استفاده از کانکشن مخروطی، ایمپلنت ما عاری از نفوذ باکتری ها (bacterial Proof) و بدون هرگونه حرکات ریز (micro motion free) باقی خواهد ماند.

سیستم ایمپلنت K3Pro

سیستم ایمپلنت K3Pro دارای خواصی بسیار برجسته بوده و از لجاظ کلینیکی و زیبایی نتایج فوق العاده ایی داشته است. کانکشن مخروطی این سیستم باعث ایجاد اتصالی بسیار دقیق بین فیکسچر و اباتمنت آن شده است بطوریکه پس از اتصال کامل و دقیق آنها حتی نیازی به استفاده از اسکرو بطور دائم نیست.

کانکشن مخروطی

ایجاد Konus به عنوان یک کانکشن بسیار دقیق در ایمپلنتولوژی در گذشته در کتب دندانپزشکی بطور کامل شرح داده شده است. همچنین مشخص شده است که جهت دستیابی به چنین اتصالی بین فیکسچر و اباتمنت به سیستم های مخروطی نیاز است که زاویه آنها حداکثر 6 درجه باشد. در کانکشن های معمولی بطور متوسط 1.6mm تحلیل استخوان در اطراف اتصال بین فیکسچر و اباتمنت مشاهده می شود که امکان دارد حتی به شکستگی منجر شود. اما در کانکشن های مخروطی با حداکثر زاویه 6 درجه نه تنها هیچگونه ضرری وجود ندارد، هیچگونه تحلیل استخوانی نیز مشاهده نمی شود.

K3Pro مخروطی

سیستم K3Pro فیکسچر و اباتمنت را با زاویه مخروطی در حدود 5 درجه را به همدیگر متصل می سازد. این مسائه خواص محصول در توزیع نیروی بهینه را در این سیستم تضمین می کند و به سیستم K3Pro موقعیتی بسیار ویژه در میان ایمپلنت های با سیستم کانکشن مخروطی داده است. کانکشن K3Pro بسیار دقیق می باشد بطوریه حتی با فیکسچرهای با قطر بالاتر از 3میلی متر میتوان برقراری بهترین حالت اتصال را تضمین کرد. به علاوه micro motion free بودن کانکشن این سیستم باعث شده تا عاری از باکتری باقی بماند و بنابراین در طولانی مدت حفظ استخوان  و  پاپی بیمار تنضمین شود.

در ایمپلنتولوژی، سیستم های چند قسمتی شایعتر هستند چون فواید دندانی و کلینیکی آن از سیستم های تک قسمتی بهتر می باشد.

هنگامی که از ایمپلنت های چند قسمتی استفاده می شود ارتفاع استخوان در اطراف فیکسچر بسته به نوع ایمپلنت ممکن است متفاوت باشد. این ارتفاع توسط عوامل مکانیکی و میکروبیولوژیک کانکشن بین فیکسچر و اباتمنت تحت تاثیر قرار می گیرد. به علاوه اکلوژن اشتباه و فشار ناشی از جویدن بیش از حد روی این مساله تاثیر گذاشته و حتی می تواند به ایجاد شکستگی در ناحیه کانکشن منجر  شود.

وجود حرکات ریز در کانکشن فیکسچر و اباتمنت ناشی از اعمال نیرو برروی ایمپلنت در تحقیق های متعددی در سال 2007 اثبات شده است. اما در ایمپلنت هایی که کانکشن مخروطی داشته و طراحی بسیار دقیقی دارند این حرکات ریز مشاهده نشده است.